Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ridley Scott zajmie się reżyserią filmu o Merlinie

Ze względu na to, że kontynuacja „Obcego: Przymierza” została odłożona na czas nieokreślony, reżyser szuka nowych projektów. Jednym z nich może być praca dla Disneya przy ekranizacji cyklu powieści fantasy autorstwa T.A. Barrona, „Merlin. Nieznane lata”.

Pierwszy tom cyklu Barrona ukazał się w Polsce pt. „Merlin. Nieznane lata” nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska w 2012 roku. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem:

Pewnego dnia zostanie najpotężniejszym czarodziejem wszech czasów…
Chłopiec wyrzucony na skały przez wzburzone morze nie wie, kim jest, ani nie pamięta, jak się nazywa. Tak jak zrządził los, mieszka na wybrzeżu dawnej Walii. Pewnego dnia odkrywa, że posiada niezwykłe moce, ale kiedy używa ich wiedziony nienawiścią, oślepiają go płomienie. Uczy się wtedy postrzegać otoczenie, rozwijając dar magicznego wzroku. W końcu jako dwunastolatek postanawia poznać swoje pochodzenie i prawdziwe imię i własnoręcznie wykonaną tratwą wyprawia się przez ocean. Podróż prowadzi go do mitycznej zaczarowanej krainy,
w której żyją niezwykłe stworzenia. Tam rozpoczyna niebezpieczną misję, podczas której będzie musiał ratować wyspę od niszczycielskiej plagi wywołanej przymierzem między królem i złą mocą.

merlin cover

Ridley Scott miałby zająć się reżyserią widowiska oraz, wspólnie z Gilem Netterem – produkcją filmu. Nad scenariuszem pracuje Philippa Boyens (trylogie „Władca Pierścieni” i „Hobbit”).