Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Robert Downey Jr powróci do roli Sherlocka?

W mediach od dłuższego czasu nie pojawiały się nowe informacje na temat realizacji widowiska „Sherlock Holmes 3”. Teraz gwiazda poprzednich dwóch filmów, Robert Downey Jr, zapowiada, że nadal jest szansa na powstanie trzeciej części!

Aktor w rozmowie z Entertainment Weekly zdradził, jakie produkcje go interesują i co ma zamiar robić po ukończeniu „Avengers: Wojna bez granic”. Wciąż ma w planach udział w trzecim filmie o „Sherlocku Holmesie”:

Pierwszy w kolejce jest „Dr Doolittle” produkowany przez Joe Rotha. Postanowiłem sobie też kilkadziesiąt nowych wyzwań. Doskonale się bawię przy nauce walijskiego akcentu, choć sami Walijczycy mówią, że bardzo trudno się go nauczyć. Potem rozważę następne oferty. Jest wśród nich kolejny „Sherlock Holmes”, a HBO pracuje nad „Perrym Masonem”. Nadal chcę też pracować nad „Pinokiem”. – zapowiedział Robert Downey Jr.

Informacje o trzeciej części „Sherlocka Holmesa” pojawiają się od kilku lat, a najnowsze pochodzą z 2016 roku, kiedy to Warner Bros. zorganizowała grupę scenarzystów do napisania fabuły filmu. W tzw. „writers room” znaleźli się Nicole Perlman („Strażnicy galaktyki”), Gary Whitta („Łotr 1”), Geneva Dworet-Robertson („Tomb Raider”), Justin Malen („Baywatch”) i Kieran Fitzgerald („Snowden”).

Główne role w widowisku mają należeć niezmiennie do Roberta Downey Jr (Sherlock) oraz Jude’a Law (Watson), a reżyserią ma zająć się kolejny raz Guy Ritchie.