Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Robin Hood: Początek – wielkie plany w nowym fragmencie filmu

 

Wytwórnia Lionsgate udostępniła kolejny fragment ze swojego nadchodzącego przygodowego widowiska akcji – “Robin Hood: Początek”. W najnowszym klipie możemy zobaczyć jak tytułowy banita (Taron Egerton) i Mały John (Jamie Foxx) szykują się do wdrożenia kolejnego etapu swojego planu pozbycia się złego szeryfa Nottingham!

Reżyserią „Robin Hood: Początek” zajął się Otto Bathurst („Czarne lustro”, „Peaky Blinders”, „System sprawiedliwości”) na podstawie scenariusza autorstwa Joby’ego Harolda.

Obok Tarona Egertona (w roli głównej) na ekranie pojawią się także Jamie Foxx (Mały John), Eve Hewson (Lady Marian), Jamie Dornan (Szkarłatny Will) oraz Ben Mendelsohn jako główny złoczyńca, szeryf z Nottingham. Premiera została zaplanowana na 21 listopada 2018 roku.

Oficjalny opis i najnowszy materiał wideo poniżej:

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina – piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin postanawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kompanem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mieście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który obiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wymagają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią.