Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

RoboCop obsadzony!

Joel Kinnaman, gwiazda serialu „Dochodzenie” podpisał umowę na główną rolę w nowej wersji „RoboCopa”, którą zajmie się Jose Padilha, twórca „Elitarnych”.

Tydzień temu informowaliśmy, że aktor dostał propozycję. Dziś Deadline.com donosi, że Kinnaman podpisał umowę. Tym samym dołącza do grona odtwórców RoboCopa – Petera Wellera, Roberta Johna Burke’a („RoboCop 3”), Richarda Edena (serial telewizyjny), Davida Sobolova (serial animowany) i Page Fletcher (miniserial).

Aktor poza serialem grał w filmach „Snabba Cash” i „Safe House”. Nick Schenk („Gran Torino”) pisze scenariusz. Jose Padilha („Elitarni”) reżyseruje.

Będzie to restart serii zapoczątkowanej przez Paula Verhoevena w 1987 roku. Ponownie zobaczymy historię policjanta, który prawie ginie podczas służby. Zostaje przebudowany w cyborga walczącego z przestępczością. Oryginał doczekał się kilku kontynuacji i seriali.

– Kocham polityczny ton RoboCopa i sądzę, że w dzisiejszych czasach taki film jest pilnie potrzebny. Nie mam zamiaru powtarzać tego, co tak dobrze zrobił Verhoeven. Zamiast tego zrobię film, który poruszy tematy pominięte przez Verhoevena. Jeśli jesteś człowiekiem zmieniającym się w robota, jak to robisz? Jaka jest różnica w rozwoju ludzi i robotów? Czym jest wolna wola? Co oznacza utrata wolnej woli? Myślę o takich elementach – opowiadał reżyser w zeszłym roku.