Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rok 2018 należy do X-Menów!

 

Wytwórnia 20th Century Fox przedstawiła swoje plany na najbliższe lata. W kalendarzu premier studia znalazły się nowe ekranizacje komiksów, w tym te najbardziej wyczekiwane: „Deadpool 2” i „New Mutants”, które zobaczymy już w przyszłym roku. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że na duży ekran zawita również Dark Phoenix.

W 2018 roku zobaczymy aż trzy widowiska rozgrywające się w uniwersum X-Men. Chodzi oczywiście o oficjalnie potwierdzoną datę premiery „Deadpool 2” i zapowiadanego „X-Men: The New Mutants” od Josha Boone’a. Potwierdzono również powstanie filmu określanego wcześniej tytułem „Supernova” – „X-Men: Dark Phoenix”, będącego kontynuacją „X-Men: Apocalypse”.

Najwcześniej na ekrany kin zawita widowisko Josha Boone’a, bowiem premierę „The New Mutants” zaplanowano na 13 kwietnia. Produkcja pojawi się z miesięcznym opóźnieniem, gdyż pierwotnie planowano marcową premierę.

Następnym filmem ze świata X-Men będzie druga część „Deadpoola”, która wejdzie do kin 1 czerwca. Reżyserią „Deadpool 2” zajmuje się David Leitch, a scenariusz przygotowali Rhett Reese i Paul Wernick. W roli głównej, jako Wade Wilson aka Deadpool, powraca oczywiście Ryan Reynolds, a w produkcji ponownie zobaczymy także Briannę Hildebrand jako Negasonic Teenage Warhead. W postać Cable’a wcieli się Josh Brolin.

„X-Men: Dark Phoenix” trafi do kin 2 listopada 2018 roku. Przedstawi nam nową historię przemiany Jean Gray w tytułowego, Mrocznego Feniksa. W roli głównej najprawdopodobniej zobaczymy Sophie Turner, która wcielała się w Jean Grey w poprzedniej odsłonie serii, „X-Men: Apocalypse”.

Jak na razie szczegóły fabularne projektu są trzymane w tajemnicy. Przypuszcza się, że wydarzenia będą rozgrywać się w latach 90-tych, jak zapowiedział wcześniej Simon Kinberg. Jest on także brany pod uwagę jako reżyser „X-Men: Dark Phoenix”, ale na razie nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

XMen Dark Phoenix