Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Romero pozostawił w spadku kilkadziesiąt scenariuszy, a część z nich ujrzy światło dzienne!

Rzadko który twórca, umierając, nie pozostawia po sobie nieopublikowanych tekstów. Nie inaczej jest w przypadku George’a Romero, który pozostawił po sobie pokaźne archiwum niewydanych dzieł. Możemy jednak doczekać się ich publikacji!

Po ponad roku od śmierci cenionego twórcy jego rodzina, która odziedziczyła majątek, ma zamiar upublicznić jego twórczość. W jednym z ostatnich wywiadów wdowa po George’u, Suzanne Desrocher-Romero, ujawniła, że jej mąż pozostawił po sobie blisko 50 różnych niezrealizowanych scenariuszy, niedokończoną powieść oraz jeden film.

Suzanne Desrocher-Romero pragnie opowiedzieć te historie, którymi nie zdążył podzielić się twórca „Nocy żywych trupów”:

Mam ich [scenariuszy] całą masę. George był bardzo płodnym twórcą, uwielbiał pisać. W domu mamy ponad 40 scenariuszy, z czego wiele jest naprawdę bardzo dobrych. [Mój mąż] miał zawsze wiele do powiedzenia… – podkreśliła w wywiadzie wdowa.

Ponadto Suzanne Desrocher-Romero chce wydać „upiorny” film męża, który nakręcił w 1973 roku, opowiadający o zjawisku ateizmu (dyskryminacji ze względu na wiek):

Film przeraża mimo, że nie jest klasycznym horrorem. Przedstawia ageizm. George ma w nim całkiem zabawną rolę epizodyczną. Pokażemy wam ten film. Możliwe, że później sprzedamy nawet prawa do światowej dystrybucji. Prawdopodobnie będzie to pierwszy projekt, który będziemy starali się zrealizować. – podkreśla na koniec.