Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ron Perlman o Hellboyu 3

Ron Perlman, aktor, który wcielił się w rolę Hellboya, zdecydowanie nie jest zadowolony z tego, że aktualnie nie ma funduszy na zrealizowanie kolejnego filmu z jego udziałem. Reżyser Guillermo del Toro skupił się obecnie na większych projektach, mimo że filmy o Hellboyu podobno zajmują specjalne miejsce w jego sercu. Wniosek z tego taki, że jedyną przeszkodą na drodze del Toro i Perlmana są pieniądze.

Oto jeden z komentarzy Perlmana:

„Obecnie widzę kogoś takiego jak dyrektor generalny Amazona Jeff Bezos wypowiadającego się tak: „Chłopaki, potrzebujecie 120 mln, aby stworzyć Hellboya? Wchodzę w to.”. To jest powód, dla którego trzymam się filmu „Hellboy 3”, ponieważ myślę, że gdzieś tam jest ktoś, kto się ze mną zgodzi, że potrzebujemy skończyć tę trylogię. Jeżeli spojrzycie na nasze ‘numery’, to wiecie, że nie jesteśmy blockbusterem – nie jesteśmy Iron Manem, nie jesteśmy filmami Marvela, nie jesteśmy tymi filmami, które zdobywają miliardy dolarów w skali światowej. Tu musi być upoważnienie. A my go nie mamy. Wszystko, co mamy, to pewna ilość entuzjazmu, ale na dzisiejszym rynku to za mało.”

Ron Perlman w innej rozmowie podkreślił, że dotychczas myślał, iż historia Hellboya zakończyła się na „Hellboy II: The Golden Army”. Jednakże Del Toro przedstawił mu zarys fabuły trzeciej części, który zachwycił aktora. Perlman uznał, że pomysł reżysera jest genialny i w godny sposób zamknie historię Bestii Apokalipsy, jaką ma się stać w końcu Hellboy. Ron Perlman powiedział, że w trzeciej części możemy się spodziewać, iż zadaniem bohatera będzie właśnie zniszczenie całej ludzkiej cywilizacji. Ten motyw będzie nadrzędny w całej fabule produkcji. Del Toro dodatkowo ma zamiar wprowadzić do historii nie jedno, ale dwoje dzieci Liz Sherman i Hellboya. Będą to bliźniaki, z których jeden wda się w matkę – będzie pięknym aniołkiem, a drugie z wyglądu będzie bliższe ojcu – przyjdzie na świat zdeformowane. Bliźnięta oprócz wyglądu będą różniły się także charakterem – jedno z nich będzie dobre i prawe, a drugie z piekielnym potencjałem, który wykorzysta do czynienia zła. Reżyser nie zdradził jednak które z dzieci będzie miało takie złe inklinacje. Czy możemy się spodziewać, że właśnie to mniej urodziwe okaże się dobrą duszą? W każdym razie sam Del Toro podkreślił w wywiadach, że pragnie przedstawić Hellboya pogodzonego z faktem, iż jego przeznaczeniem jest zostanie bestią Apokalipsy. „Coś z czym będzie musiał się zmierzyć on i Liz – że to część jego natury i musi to zrobić, o ironio, aby mieć możliwość pokonania wroga, z którym ma się zmierzyć w trzecim filmie. Musi się stać bestią Apokalipsy, aby móc bronić ludzkość, ale oznacza to również, że stanie się istotą jeszcze bardziej mroczną.”

A wy chcielibyście zobaczycie zakończenie sagi o Hellboyu?