Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ron Perlman zagra w spin-offie Harry’ego Pottera

Niedawno informowaliśmy, że w widowisku „Fantastic Beasts and Where to Find Them” zobaczymy laureata Oscara Jona Voighta, Carmen Ejogo oraz Gemmę Chan. Teraz okazuje się, że w filmie zagra również Ron Perlman („Hellboy”, „Synowie Anarchii”).

Z informacji, które przedstawił The Hollywood Reporter wynika, że angaż do filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” dostał Ron Perlman. Aktor znany z roli Hellboy’a, a także gwiazda serialu „Synowie Anarchii” ma prawdopodobnie wcielić się w goblina w spin-offie „Harry’ego Pottera”.

Trylogię wyprodukuje Warner Bros. Przedstawi ona widzom przygody Scamandera, autora tytułowego bestiariusza – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który stał się podręcznikiem czytanym przez Harry’ego Pottera. Akcja trylogii rozgrywać się będzie 70 lat przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części przygód młodego czarodzieja z blizną – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Wiadomo, że głównego bohatera, Newta Scamandera, zagra Eddie Redmayne – zdobywca Oskara za „Teorię wszystkiego”. Angaż wcześniej otrzymali także: Katherine Waterston („Wada ukryta”, „Być jak Flynn”), Alison Sudol („Dig”, „Other People’s Children „), Dan Fogler („Scenic Route”, „Fanboys”), Ezra Miller („Musimy porozmawiać o Kevinie”) oraz Colin Farrell, który wcieli się w postać czarownika Gravesa.

Zdjęcia do produkcji zaczęły się w sierpniu w Leavesden w studiach wytwórni Warner Bros.

Reżyserią widowiska fantasy zajmuje się David Yates, który odpowiada za cztery ostatnie filmy o przygodach Harry’ego Pottera. Scenariusz produkcji stworzyła sama J.K. Rowling.

Światowa premiera „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” została zaplanowana na 11 listopada 2016 roku, a kolejne części trylogii mają zadebiutować odpowiednio w 2018 i 2020 roku.