Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rozczarowania w box office w pierwszy weekend października

„Blade Runner 2049”, mimo wielu pochlebnych recenzji, zawiódł oczekiwania finansowe Warner Bros. Pictures. Film nie przyciągnął zbyt wielu widzów do kin i nie osiągnał prognozowanej wysokości zysków na otwarciu.

Spekulowano, że wyczekiwany sequel „Łowcy androidów” w weekend otwarcia zarobi około 45 mln dolarów, tymczasem rzeczywistość brutalnie zrewidowała oczekiwania wytwórni. „Blade Runner 2049” zarobił na otwarciu w USA 32,7 mln dolarów, co przy 150 mln budżecie produkcji nie jest kwotą zadowalającą. Nieco lepiej wypadają zyski globalne obrazu Denisa Villeneuve’a, które wynoszą ok. 50 mln dolarów. Łącznie na swoim koncie film zgromadził 82,9 mln, co jest najlepszym otwarciem w karierze reżysera i jednej z gwiazd filmu – Ryana Goslinga. Twórcy mogą być zadowoleni, bo produkcja zbiera w większości bardzo pozytywne recenzje, ale Warner Bros. z pewnością jest zawiedzione takimi wynikami finansowymi.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się dramat „Pomiędzy nami góry” („The Mountain Between Us”) z Idrisem Elbą i Kate Winslet w rolach głównych. Film w reżyserii Hany’ego Abu-Assada zarobił dla 20th Century Fox w pierwszy weekend 10,1 mln dolarów na rynku rodzimym, a łączne wpływy obrazu wyniosły 13,7 mln. Taki wynik przy 35 mln budżecie również nie jest zbyt oszałamiającym sukcesem.

TOP3 zamyka horror „To”, który w piątym tygodniu po premierze zarobił dla Warner Bros. kolejne 9,9 mln, łącznie gromadząc na swoim koncie kwotę 604 mln dolarów przy 35 mln budżecie. W tym przypadku wytwórnia nie ma powodów do narzekań.

Z nowości, które zagościły w ubiegły weekend na ekranach, a nie odniosły spodziewanego sukcesu, trzeba wspomnieć też o „My Little Pony: The Movie”. Animacja zadebiutowała w USA z wynikiem 8,8 mln dolarów. Łączne wpływy obrazu wyniosły 12,6 mln, co jak na tak dużą franczyzę jest wynikiem dość rozczarowującym dla Lionsgate.

Pierwszą dziesiątkę weekendowego zestawienia box office w Stanach Zjednoczonych możecie zobaczyć poniżej:

box of paź

Źródło: boxofficemojo.com