Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rozczarowujące wyniki Disneya w Box Office

Dobra passa Disneya została przełamana. Po ostatnich kasowych sukcesach studia – „Zwierzogrodzie”, „Księdze Dżungli” czy trzeciej części „Kapitana Ameryki”, kolejna produkcja studia zapowiada się wyjątkowo słabo. Mowa o premierze „Alicji po drugiej stronie lustra”, która miała swoją premierę w ubiegłym tygodniu.

W USA trwają obchody święta państwowego Memorial Day, a Amerykanie zdecydowali się jednak nie spędzać długiego weekendu w kinach. Co przełożyło się na słabe wyniki finansowe premier.

Pierwsze miejsce w Box Office zajął „X-Men: Apocalypse” z 65 mln dolarów na otwarciu, co nie jest zadowalającym wynikiem. Poprzedni film Bryana Singera – „X-Men: Przeszłość która nadejdzie” zarobił na otwarciu 90 mln dolarów.

Niestety jeszcze bardziej rozczarowała twórców najnowsza produkcja Disneya. „Alicja po drugiej stronie lustra” zdołała zrobić jedynie 28 mln dolarów w dniu premiery. Szacunkowy budżet produkcji to blisko 170 mln dolarów, więc można już mówić o porażce finansowej widowiska. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że poprzednia odsłona przygód Alicji zarobiła w premierowy weekend 116 mln dolarów, a globalne wpływy produkcji przekroczyły miliard dolarów.

Pozostałe miejsca w zestawieniu Box Office USA zajmują: Na 3 miejscu „Angry Birds Film” (w sumie 66,353,309$), „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” (372,610,948$), a pierwszą piątkę zamykają „Sąsiedzi 2” z wynikiem 38,336,580$.