Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rozczarowujący debiut Ligi Sprawiedliwości

Premiera „Ligi Sprawiedliwości” zawiodła oczekiwania twórców(nasza recenzja TUTAJ). Widowisko ze stajni DC Comics zadebiutowało w ubiegły weekend w USA i ponad 60 innych krajach, niestety nie osiągnęło zadowalających wyników w box office.

W premierowy weekend „Liga Sprawiedliwości” zarobiła w Stanach Zjednoczonych 93,8 mln dolarów, a zagraniczne wpływy wyniosły 185 mln. Widowisko w reżyserii Zacka Snydera z gwiazdorską obsadą – Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller – zarobiło dla Warner Bros. łącznie 278,8 mln dolarów. Nie jest to wynik zadowalający wytwórnię, która liczyła na otwarcie przekraczające 110 mln dolarów na rynku rodzimym. Niestety, produkcja nie przyciągnęła do kin tak wielu fanów. Żadna z dotychczasowych produkcji wchodzących w skład DC Extended Universe nie wystartowała tak słabo. Sytuacji nie poprawiają również w większości chłodne recenzje, jakie zbiera film.

Na drugim miejscu zestawienia w USA znalazł się dramat „Cudowny chłopak” („Wonder”) w reżyserii Stephena Chbosky’ego, który okazał się niespodziewanym sukcesem Lionsgate. W pierwszy weekend na ekranach zarobił 27,5 mln dolarów, zwracając z ponad 7 mln nadwyżką swój budżet. Znakomite recenzje, jakie zbiera produkcja zapewniają, że zainteresowanie filmem nie skończy się szybko i produkcja zarobi jeszcze conajmniej dwucyfrową sumkę dla studia.

Trzecie miejsce należy do marvelowskiego widowiska „Thor: Ragnarok”, które w trzecim tygodniu po premierze zarobiło dla twórców 21,6 mln dolarów w samych Stanach. Film mimo konkurencji ze strony „Ligi Sprawiedliwości” traci widzów w znacznie mniejszym tempie, niż można było się tego spodziewać. Superprodukcja zgromadziła na swoim koncie łącznie 739,2 mln dolarów (przy budżecie 180 mln).

TOP5 zamykają: komedia „Daddy’s Home 2” („Tata kontra tata 2”), która w drugim tygodniu na ekranach zarobiła 14,4 mln notując ponad 50% spadek zainteresowania widzów oraz „Morderstwo w Orient Expressie” z wynikiem 13,8 mln, również zaliczając wysoki spadek oglądalności. Film Kennetha Branagha zarobił dla 20th Century Fox w ciągu dwóch tygodni 148,2 mln przy 55 mln budżecie.

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę weekendowego zestawienia box office w Stanach Zjednoczonych:

box JL

Źródło: boxofficemojo.com