Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rozczarowujący start Hana Solo

W miniony weekend odbyła się światowa premiera kolejnego spin-offu cyklu „Gwiezdne Wojny” – „Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie”. Produkcja w reżyserii Rona Howarda miała problemy od samego początku, które jak widać odbiły się w box office.

W roli głównej „Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie” występuje Alden Ehrenreich, a na ekranie towarzyszą mu takie gwiazdy jak Emilia Clarke, Donald Glover, Woody Harrelson, Thandie Newton czy Paul Bettany. Niestety, film nie miał dobrego, a nawet zadowalającego startu. Jeszcze tydzień temu Disney i Lucasfilm spodziewali się, że film w przeciągu pięciu dni zarobi ok. 140-150 mln dolarów na całym świecie. Rzeczywistość szybko ostudziła te zapędy. Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

„Han Solo” na otwarciu zarobił w USA 103 mln dolarów, a zagraniczne wpływy wyniosły jedynie 65 mln. Obraz zdołał zarobić w pierwszy weekend zaledwie 168 mln dolarów, przez co wypada nienajlepiej w porównaniu do wcześniejszych produkcji spod znaku „Star Wars”:

  • „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” – 247,9 mln dolarów
  • „Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie” – 155 mln dolarów
  • „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” – 220 mln dolarów

Duży spadek (ponad 65%) wpływów zanotował również „Deadpool 2”, znajdujący się na 2. miejscu zestawienia z wynikiem 43,4 mln dolarów. Podium amerykańskiego box office’u zamyka widowisko „AVengers: Wojna bez granic”, która w 5 tygodniu po premierze zarobiła dla Marvela kolejne 17,4 mln dolarów, przekraczając tym samym 1 900 mln dolarów globalnych wpływów.

Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka weekendowego box office’u w Stanach Zjednoczonych:

solo box w

Źródło: boxofficemojo.com