Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rozpoczęły się zdjęcia do sequela Fantastycznych Zwierząt – szczegóły fabuły, nowi członkowie obsady

Dziś rozpoczęły się zdjęcia do niezatytułowanego sequela filmu „Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć”. Nagrania odbędą się w Leavesden Studios, gdzie jak dotąd powstawały wszystkie filmy o Harrym Potterze i jego uniwersum. Warner Bros. wydało oficjalne oświadczenie o starcie zdjęć, które zawiera także kilka detali dotyczących nowej historii i nowych bohaterów.

Eddie Redmayne wciąż pozostanie magizoologiem Newtem Scamanderem w Nowym Jorku lat 30. XX wieku, kilka miesięcy po ujęciu słynnego czarodzieja Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp), który ukrywał się jako auror, Percival Graves (Colin Farrell). W ciągu ostatnich kilku miesięcy Grindelwald uciekł i zaczął gromadzić coraz więcej zwolenników swojej teorii wyższości Magów nad Mugolami.

Albus Dumbledore (Jude Law), dawniej jeden z najbliższych przyjaciół Grindelwalda będzie wzywał do pomocy Newta oraz jego nowych czarodziejskich przyjaciół – Tinę Goldstein (Katherine Waterston), Queenie Goldstein (Alison Sudol) oraz mugolskiego piekarza Jacoba Kowalskiego (Dan Fogler), aby otrzymać ich cenne wsparcie oraz “przetestować ich lojalność skonfrontowaną z nowymi niebezpieczeństwami groźnego i podzielonego świata czarodziejów”. Przygoda przeniesie się z Nowego Jorku do Londynu i Paryża.

W sequelu pojawią się znane twarze i nowi bohaterowie, a w tym nastąpi “tajemniczy powrót” Ezry Millera (co w sumie było dość przewidywalne po zakończeniu pierwszego filmu). Dostaniemy także głębsze przedstawienie postaci Zoë Kravitz, czyli Lety Lestrange – kobiety będącej dawniej w skomplikowanym związku z Newtem, która pozostawiła go chyba nieco skrzywdzonego.

Pojawi się także Callum Turner, który wcieli się w rolę brata Newta – Theseusa Scamandera – wojennego bohatera i aurora. Chłopak jest w pewien sposób punktem frustracji głównego bohatera. Wśród aktorów zobaczymy także Claudię Kim, która w pierwszym filmie zagrała bezimienną kobietę w czarodziejskim cyrku.

Wśród obsady znaleźli się także Other William Nadylam jako Yusuf Kama, Ingvar Sigurdsson jako Grimmson, Ólafur Darri Ólafsson jako Skender – mistrz z cyrku i Kevin Guthrie jako Abernathy.
J.K. Rowling ponownie zajmie się scenariuszem, a także obejmie funkcję producenta wraz z Davidem Heymanem, Steve’m Klovesem i Lionelem Wigramem. Producentami wykonawczymi będą Tim Lewis, Neil Blair, Rick Senat i Danny Cohen.

Reżyser filmów o Potterze, David Yates, ponownie zajmie się reżyserią produkcji. Dyrektorem zdjęć został Philippe Rousselot (“Rzeka wspomnień”), a wśród ekipy produkcyjnej znaleźli się także Stuart Craig (“Harry Potter”), Mark Day(ostatnie cztery części “Harry’ego Pottera”), Colleen Atwood (zajmująca się kostiumami przy okazji “Fantastycznych Zwierząt”), Tim Burke (“Harry Potter”) i Christian Manz (“Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.1”).

Sequel produkcji “Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć” pojawi się w kinach 16 listopada 2018 roku.