Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rozpoczęto pracę nad Star Wars: Rogue One?

„Przebudzenie mocy” jeszcze nie pokazało się w kinach, ale Disney i Lucasfilm bardzo intensywnie pracują nad „nowymi” Gwiezdnymi Wojnami – prawdopodobnie liczą na ogromny sukces i nie ma im się co dziwić. Można by się zastanawiać, kiedy zaczną się zdjęcia do kolejnej antologii, „Star Wars: Rogue One”. Można by, ale po co? Według wszelkich doniesień, filmowanie już się zaczęło!

Teoretycznie nie było jeszcze oficjalnej potwierdzenia, że kamery ruszyły w London’s Pinewood Studios, ale według Making Star Wars, filmowanie trwa. Ich źródło podaje, że nawet już Felicity Jones ma nakręconą swoją pierwszą scenę.

Wiemy, że reżyserowane przez Garetha Edwardsa „Rogue One” skupia się na planie napadu na oryginalną Gwiazdę Śmierci. O ile księżyc Yavin 4 (porośnięty dżunglą) odgrywał kluczową rolę w „Nowej Nadziei” – tam rebelianci stworzyli bazę operacyjną i uruchomili atak na Gwiazdę Śmierci – ma to sens, że jedna z ujawnionych scen, jaka ma się pojawić, jest sceną lądowania w bujnej dżungli.

Podobno niektóre ze stałych fragmentów „Przebudzenia mocy” – chociażby broń – mają zostać zmodyfikowane i ponownie użyte w „Rogue One”. W końcu akcja rozgrywać się będzie 40 lat przed wydarzeniami z epizodu siódmego, więc zmiany są jak najbardziej dozwolone.

Jedną ciekawą rzeczą odnośnie „Rogue One” jest to, że będzie się ona nieco różnić od pozostałych części sagi. O ile wszystkie z nich skupiają się na Jedi, ta będzie dotyczyć zwyczajnych osobach. Nie ma więc co liczyć na miecze świetlne albo pokazy Mocy. Właściwie jest to całkiem logiczne, bowiem aktywność Jedi pomiędzy „Zemstą Sithów” i „Nową Nadzieją” nie była zbyt duża.

Film na pewno nie pojawi się przed 16 grudniem 2016 roku, ale już 18 grudnia tego roku będziemy mogli zobaczyć „Przebudzenie mocy”. Czekamy niecierpliwie!