Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Rozszerzony opis Transformers: Ostatni Rycerz i wypowiedź Baya o uniwersum

Przy okazji debiutu spotu promocyjnego filmu na Super Bowl, reżyser Michael Bay zdradził rozbudowany opis fabuły „Transformers: Ostatni rycerz” i dodał kilka słów dotyczących ekipy, która zajmuje się filmem i przyszłymi odsłonami serii.

Oto opis fabularny, który zdradził reżyser:

„Ostatni rycerz” odwróci mitologię serii „Transformers” do góry nogami, a także na nowo zdefiniuje pojęcie bohaterstwa. Ludzie i Transformersy prowadzą wojnę, a Optimus Prime odszedł. Klucz do ocalenia przyszłości zdaje się być pogrzebany wśród sekretów przeszłości, dotyczącej historii Transformerów i ich pobytu na Ziemi. Cały świat spocznie na barkach nieoczekiwanych sojuszników: Cade’a Yeagera (Mark Wahlberg), Bumblebee, angielskiego lorda (Anthony Hopkins) i pani profesor z Oxfordu (Laura Haddock).

W życiu każdego nadchodzi moment, kiedy musi zmienić wszystko. W „Transformers: Ostatnim Rycerzu” antagoniści staną się bohaterami, a bohaterowie zamienią w złoczyńców. Przetrwa tylko jeden świat: ich albo nasz.

Bay wypowiedział się na temat filmu:

Żyję tym światem od ponad 10 lat. Jeśli chodzi o nowy film, stworzyliśmy ekipę, która świetnie rozszerzy uniwersum i mitologię świata, nadając filmom nową drogę. To bardzo poważne zadanie, ale mamy świetną ekipę w składzie: Akiva Goldsman („A Beautiful Mind”); Art Marcum i Matt Holloway („Iron Man”); Ken Nolan („Black Hawk Down”); Zak Penn („Ready Player One”); Lindsey Beer („Barbie”); Geneva Robertson-Dworet („Tomb Raider”); Christina Hodson („Bumblebee”); Steven DeKnight („Daredevil”, „Smallville”); Jeff Pinkner („The Amazing Spider-Man 2”, „Lost”) oraz Andrew Barrer i Gabriel Ferrari („Ant-Man”).

Od lata 2015 roku wszyscy pracowali w wielkim pomieszczeniu od Paramount, otoczeni przez ponad 10 000 przykładów sztuki koncepcyjnej: komiksy, filmy, kreskówki, grafiki. Był tam Bumblebee w skali 1:1, głowa Megatrona i wiele innych gadżetów. To pokój marzeń każdego fana. Zatrudniliśmy nawet historyka od “Transformers” z Hasbro.
Mogę śmiało powiedzieć, że żaden z poprzednich filmów nie miał tak rozwiniętej mitologii i takiej skali, jak ten. – zapowiedział Bay.

Z każdym kolejnym filmem powtarzam, że mógłby to być mój ostatni. Później jednak patrzę na 120 milionów fanów z całego świata, wielkie parki tematyczne i dzieciaki odwiedzające plany filmowe i to w pewien sposób każe mi zawrócić. Kocham robić te filmy, a ten dał mi szczególną radość podczas zdjęć. To finałowy rozdział i zarazem nowy początek. – podkreślił Michael Bay.

W “Transformers: Ostatnim Rycerzu” wystąpią Josh Duhamel jako porucznik Lennox, Stanley Tucci jako Joshua Joyce, Jerrod Carmichael jako Desi i Isabela Moner jako Izabella. Liam Carrigan zagra Króla Artura.

Film zadebiutuje 23 czerwca 2017. Już teraz w planach jest spin-off filmu o Bumblebee, który ma pojawić się 8 czerwca 2018 i szósty film z głównej serii, którego premierę planuje się na 28 czerwca 2019.