Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ruszają prace nad nową wersją Wojny Planet

Po dwóch latach od ogłoszenia projektu remakeu „Wojny Planet” przez braci Russo, w końcu pojawiły się nowe informacje. Wybrano scenarzystę, który rozpisze fabułę widowiska. Został nim Daniel Casey, który pracował nad scenariuszem 9. części „Szybkich i wściekłych”.

W 2019 roku Joe i Anthony Russo zapowiedzieli, że wyprodukują widowisko „Battle of the Planets”. Dziś dowiedzieliśmy się, że realizacja projektu rusza z miejsca. Daniel Casey („Szybcy i wściekli 9”) rozpisze jego fabułę. Za punkt wyjścia posłuży mu amerykański serial z końca lat 70-tych pt. „Eskadra Orła”, a w pracy pomoże mu studio Tatsunoko, odpowiedzialne za pierwowzór.

Oryginał przedstawiał historię piątki młodych członków G-Force. Byli obdarzeni nadnaturalnymi mocami, które wykorzystywali do walki ze złowrogą organizacją Spectra i obrony Ziemi przed najeźdźcami z kosmosu. Szczegóły aktorskiego remake’u „Wojny Planet” pozostają na razie utrzymane w tajemnicy. Poniżej przypominamy czołówkę oryginalnej „Battle of the Planets”: