Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ruszają zdjęcia do nowego filmu o Jasonie Bournie!

Jedyną rzeczą, którą wiemy o nowym filmie „Bourne” jest to, że fabuła będzie się skupiać na… Bournie. Matt Damon ponownie wciela się w rolę szpiega z amnezją, a zdjęcia rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.

Do tej pory Damon i Paul Greengrass pojmowali dwa poprzednie filmy w następujący sposób:

„Patrzyliśmy na te filmy z punktu widzenia prezydentury Busha, więc niby musieliśmy czekać, aż świat się zmieni.”

Bądź co bądź aktorów nie zdradził wielu szczegółów z fabuły, ale jego wypowiedź pozwala nam wywnioskować pewien ogólny sens, o czym film będzie:

„Nie zdradzając zbyt dużo, to historia Bourne’a przemierzającego surową Europę i świat „po Snowdenie”. Wiecie, wydaje się, że wszystko uległo zmianie. Są tutaj wszystkie rodzaje dotyczące szpiegostwa i swobód obywatelskich oraz natura demokracji. Rozpoczynamy w Grecji, wiecie, stolicy demokracji. Kończymy w Las Vegas, najbardziej groteskowej inkarnacji…”

Damon nie dokończył tej wypowiedzi, więc w miejsce w kropek możecie wstawić co tylko przyjdzie Wam na myśl w związku z Las Vegas.
Wśród obsady zobaczymy również Julię Stiles, Tommy’ego Lee Jonesa i Alicię Vikander.

„Bourne 5” pojawi się 29 lipca 2016 roku.

Jason Charles Bourne jest postacią stworzoną przez  zmarłego pisarza Roberta Ludluma. Bourne jest główną postacią trzech powieści Ludluma: Tożsamość Bourne’a, Krucjata Bourne’a i Ultimatum Bourne’a. Po śmierci autora serię powieści o przygodach Bourne’a kontynuuje Eric Van Lustbader, który napisał kolejne książki: Dziedzictwo Bourne’a, Zdrada Bourne’a, Sankcja Bourne’a, Mistyfikacja Bourne’a, Cel Bourne’a oraz Świat Bourne’a. Główny jest tajnym agentem wyszkolony przez CIA, ale w wyniku misji traci pamięć.

W 1988 na podstawie pierwszej powieści nakręcono miniserial sensacyjny Tożsamość Bourne’a z Richardem Chamberlainem w roli głównej.