Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ruszyły castingi do aktorskiego Aladyna

Już za tydzień będzie miała miejsce premiera „Pięknej i Bestii” w aktorskiej wersji, a Disney coraz bardziej skupia się na kolejnej adaptacji klasycznej bajki, tym razem tej o Aladynie. Reżyserem został Guy Ritchie i w końcu nadeszła pora, aby ruszyć z dalszymi castingami.

 

Produkcja ma się rozpocząć latem, a obecnie studio poszukuje aktorów i aktorek w wieku od 18-25 lat, którzy potrafią śpiewać i najlepiej też tańczyć. Producenci i reżyser obstawiają raczej przy środkowowschodnich obywatelach, gdyż chcą pozostać wierni prawdziwym bohaterom.

Słuchajcie, jestem bardzo szczęśliwy pracując w Hollywood, sam jestem nieco zróżnicowany. Kiedy więc mam zacząć robić film, chcę zrobić zróżnicowaną wersję filmu. Na szczęście Guy Ritchie ma taką samą wizję, Disney też, więc nie jesteśmy tutaj, aby zrobić kolejnego „Księcia Persji”. Chcemy zrobić film autentyczny dla tego świata. Będziemy odkrywać nowych ludzi, ponieważ to jest prawdziwe wyzwanie, bo nie chodzi tylko o aktorów, którzy potrafią grać, ale muszą też dobrze śpiewać. – powiedział w jednym z wywiadów producent Dan Lin.

Scenariusz natomiast napisał John August. Możliwe, że film ukaże się na koniec 2018 roku lub nieco później – wiosną 2019.