Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ruszyły zdjęcia do mitycznego filmu Terry’ego Gilliama!

Jeden z najsłynniejszych niedokończonych filmów w historii kina doczeka się w nareszcie realizacji. Wizjoner Terry Gilliam rozpoczął w zeszłym tygodniu zdjęcia do filmu „The Man Who Killed Don Quixote”, który próbował nakręcić przez ostatnie 19 lat. Poprzednie próby zakończyły się porażkami z powodu problemów zdrowotnych kolejnych aktorów angażowanych do projektu oraz problemów produkcyjnych, spowodowanych głównie przez pogodę, która parę razy niszczyła plan filmowy. Po pierwszej próbie realizacji filmu został dokument „Zagubiony w La Manchy”.

Jak przyznaje Gilliam, siódemka jest jego szczęśliwą liczbą, więc w tym roku chce przełamać klątwę ciążącą nad projektem i w końcu go zrealizować. Na zeszłorocznym Festiwalu w Cannes ogłosił, że szykuje się do zdjęć, a latem 2016 roku szukał lokalizacji m.in. w Hiszpanii. Fani niezapomnianych arcydzieł, jak „Brazil”, „12 małp”, czy „Przygody barona Munchausena”, nie zawiodą się. Cokolwiek miałoby się wydarzyć, Gilliam zrealizuje swoją współczesną opowieść o podróży w czasie inspirowaną postaciami Cervantesa, pełną przygód i niezapomnianych, wizjonerskich scen.

W filmie, który od dawna zajmuje wysokie miejsce na liście życzeń kinomanów, główne role zagrają Adam Driver („Paterson”) i Jonathan Pryce (serial „Tabu”), a oprócz nich na ekranie zobaczymy Olgę Kurylenko („Quantum of Solace”) i Stellana Skarsgårda („Nimfomanka”). W filmie zagra również Rossy de Palma („Julieta”), która była częścią oryginalnej obsady z 2000 roku. „The Man Who Killed Don Quixote” będzie jednym z najbardziej oczekiwanych, ekscytujących i oryginalnych filmów w 2018 roku. Gutek Film jest dystrybutorem filmu.

Poniżej możecie zobaczyć galerię zdjęć z planu produkcji.

dk

 

dk1

 

dk2

 

dk3

 

dk4

 

dk5

 

dk6

 

dk7

 

dk8

 

dk9

 

dk10

 

dk11

 

dk12

 

dk13

 

dk14

 

dk15

 

don k

Źródło: informacja prasowa, indiewire.com