Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ryan Gosling w zwiastunie Pierwszego człowieka

 

„First Man” („Pierwszy człowiek”) to film ukazujący życie astronauty Neila Armstronga i jego legendarnej misji kosmicznej, która zapewniła mu tytuł pierwszego człowieka na Księżycu. Zobaczcie oficjalny trailer widowiska, który udostępniła wytwórnia Universal Pictures.

Aktor najwyraźniej świetnie dogaduje się z reżyserem Damienem Chazelle’em. „Pierwszy człowiek” opowie historię pierwszego człowieka na Księżycu. Produkcja jest kinową biografią astronauty, Neila Armstronga, która powstała na podstawie książki Jamesa Hansena pt. „First Man: A Life of Neil A. Armstrong”. Jej adaptacją na potrzeby scenariusza filmu zajął się Josh Singer („Piąta władza”, „Spotlight”).

Neil A. Armstrong urodził się w 1930 roku w Ohio. Z wykształcenia był inżynierem aeronautyki, pracował jako pilot testowy. Całkowite poświęcenie się pracy w NASA, odsunęło go od rodziny i najbliższych. Został dowódcą misji Apollo 11 i 20 lipca 1969 roku jako pierwszy człowiek w historii stanął na powierzchni Księżyca.

To epokowe osiągnięcie zmieniło jednak Armstronga i po powrocie z misji, wycofał się z publicznego życia i poświęcił się rodzinie oraz pracy naukowej na Uniwersytecie Cincinnati. Zmarł 25 sierpnia 2012 roku w wieku 82 lat.

Główną rolę w filmie „First Man” zagra Ryan Gosling, a na ekranie towarzyszą mu m.in. Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Patrick Fugit, Ciarán Hinds, Ethan Embry, Shea Whigham oraz Corey Stoll.

Światowa premiera filmu miała miejsce 29 sierpnia, a do polskich kin „Pierwszy człowiek” zawita 12 października.

first m p2

 

first m p1