Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ryan Gosling zagra Neila Armstronga w filmie First Man

Aktor najwyraźniej świetnie dogaduje się z reżyserem Damienem Chazelle’em. Obecnie pracują na planie „La La Land”, a już wiadomo, że to nie koniec ich współpracy. Panowie spotkają się ponownie przy kolejnym projekcie Chazellea – „First Man”.

Film ten opowie historię pierwszego człowieka na Księżycu. Będzie to kinowa biografia astronauty, Neila Armstronga, która powstanie na podstawie książki Jamesa Hansena pt. „First Man: A Life of Neil A. Armstrong”. Jej adaptacją na potrzeby scenariusza filmu zajmie się Josh Singer („Piąta władza”, „Spotlight”).

Neil A. Armstrong urodził się w 1930 roku w Ohio. Z wykształcenia był inżynierem aeronautyki, pracował jako pilot testowy. Całkowite poświęcenie się pracy w NASA, odsunęło go od rodziny i najbliższych. Został dowódcą misji Apollo 11 i 20 lipca 1969 roku jako pierwszy człowiek w historii stanął na powierzchni Księżyca.

To epokowe osiągnięcie zmieniło jednak Armstronga i po powrocie z misji, wycofał się z publicznego życia i poświęcił się rodzinie oraz pracy naukowej na Uniwersytecie Cincinnati. Zmarł 25 sierpnia 2012 roku w wieku 82 lat.

Główną rolę w filmie „First Man” zagra Ryan Gosling. Na chwilę obecną nie znamy więcej szczegółów na temat tej produkcji.