Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Saga Avatar z imponującym zapleczem finansowym

James Cameron rozpoczął niedawno produkcję kolejnych części sagi „Avatr”. Interesującym rozwiązaniem jest fakt, że wszystkie filmy będą kręcone równocześnie. W mediach pojawiła się informacja dotycząca budżetu, jakim dysponuje filmowy cykl.

Z ostatnich doniesień wynika, że Cameron dostał od wytwórni budżet sięgający miliarda dolarów, który przeznaczy na stworzenie czterech kolejnych części widowiska „Avatar”. Każdy film otrzyma więc około 250 mln dolarów.

Preprodukcja filmu rozpoczęła się w lipcu od przygotowania efektów specjalnych do planowanej sagi. Stworzy je studio Petera Jacksona Weta Digital. W sierpniu przygotowywano plany zdjęciowe, a już w poniedziałek pojawią się na nich aktorzy wraz z filmowcami.

W kontynuacji „Avatara” wystąpią: Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Stephen Lang (Colonel Miles Quatrich), Sigourney Weaver (Dr. Grace Augustine) i Joel David Moore (Norm Spellman). Wśród nowych członków obsady pojawiają się między innymi Cliff Curtis (Tonowari) i Oona Chaplin (Varang). W nadchodzącej produkcji „Avatar 2” pojawią się również Stephen Lang (aktor ponownie sportretuje postać pułkownika Milesa Quaritcha) oraz Matt Gerald, który poprzednio wcielał się w postać kaprala Lyle’a Wainfleeta.

„Avatar 2” zadebiutuje w kinach 18 grudnia 2020 roku, a kolejne filmy odpowiednio: 17 grudnia 2021, 20 grudnia 2024 i 19 grudnia 2025.