Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Saga Harry Potter ponownie w kinach!

Mamy niezwykle dobre wiadomości dla fanów Harry’ego Pottera! Wytwórnia Warner Bros. Pictures i IMAX oficjalnie ogłosiły, że wszystkie osiem filmów z przygodami czarodzieja ponownie zobaczymy na dużym ekranie. Filmy będą wyświetlane w kinach przez tydzień, zaczynając od czwartku 13 października.

Oprócz tego „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” i „Harry Potter i Komnata Tajemnic” doczekają się formatu IMAX.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach promocji spin-offu sagi – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i uargumentowane przez studio faktem ogromnego zainteresowania twórczością J.K. Rowling. Widownia w Los Angeles i w Londynie będzie miała dodatkowo możliwość spotkania się z obsadą filmów i wywiadów z aktorami podczas sesji Q&A.

Saga „Harry’ego Pottera” zagości na ekranach w wersji 2D, a oprócz tego podczas seansów na fanów czekać będą materiały dodatkowe ze zbliżającego się filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Kina IMAX zarobiły na franczyzie z Harrym Potterem ponad 200 mln dolarów i jest ona jedną z najbardziej dochodowych serii filmowych w historii.

Tak o zapowiedzianym wydarzeniu wypowiedział się Greg Foster, szef IMAX Entertainment:

Harry Potter to jedna z najbardziej uwielbianych przez widzów z całego świata serii i jest bardzo ważnym punktem w historii IMAX. Ponad to, teraz mamy możliwość zaprezentować widzom pierwsze dwa filmy w IMAX, co stanowi dla nas prawdziwie magiczny moment.

HPWeek Imax plakat