Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Salma Hayek stanie się częścią Kinowego Uniwersum Marvela?

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, jakoby meksykańska aktorka rozpoczęła negocjacje w sprawie dołączenia do planowanego widowiska MCU pt. „The Eternals”.

Jak na razie szczegóły dotyczące tej produkcji są bardzo skąpe. Nie wiadomo również kogo miałaby zagrać Hayek. Film ma opierać się na komiksowym cyklu zapoczątkowanym w 1976 roku przez Jacka Kirby’ego.

Tytułowi “Eternals” (Przedwieczni) to rasa stworzona przez Celestian (jednym z nich był Ego, ojciec Star Lorda z wariantu MCU), mająca stać na straży Ziemi, niejako w opozycji do Deviantów, drugiej rasy wykreowanej przez Celestian. Sami Przedwieczni postrzegani byli przez śmiertelników jako bogowie, zarówno ze względu na ich nadprzyrodzone zdolności, jak i na nieskazitelny wygląd.

Jeśli aktorka dojdzie do porozumienia z Marvelem, to może zagrać u boku Angeliny Jolie, Richarda Maddena czy Kumaila Nanjianiego. Reżyserię „The Eternals” powierzono Chloé Zhao (“Pieśń braci moich”, “Jeździec”), a scenariusz – braciom Matthew i Ryanowi Firpo. Nie wiadomo kiedy dokładnie widowisko miałoby trafić do kin.