Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Samuel L. Jackson chce drugiej części Unbreakable

Film „Niezniszczalny” reżyserii M. Night’a Shyamalana, w którym zobaczyć można Bruce’a Willisa, nie doczekał się jeszcze swojego sequela, ale reżyser przyznał, że byłoby to czymś znakomitym. Gdy tylko usłyszał o tym Samuel L. Jakcson, stwierdził, że chętnie powróci do gry i wcieli się ponownie w Elijah Price’a.

Entertainment Weekly przepytał Shyamalana, Willisa i Jacksona odnośnie przyszłości filmu i możliwości stworzenia potencjalnego sequela. Oczywiście Jackson miał tutaj ostatnie słowo:

„Ludzie mówią mi o tym filmie cały czas. Night’s wciąż tu jest. Bruce też. Ja również. I chciałbym wyrwać się wreszcie z azylu.”
„Niezniszczalny” to film o Davidzie Dunnie, który odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności. Wracając z rozmowy kwalifikacyjnej, uczestniczy w wypadku pociągu, który zabija 131 innych pasażerów, podczas gdy on nie doznaje najmniejszego uszczerbku. Elijah dostaje obsesji na punkcie Davida i głęboko wierzy, że David jest wzorem do tworzenia superbohaterów w komiksach. Cierpiąc z powodu rzadkiej choroby, Elijah okazuje się jednak być bardziej złowieszczy, niż się wydawało.

Shyamalan przynał, że nie jest pewny, co do powstania sequela, ale ma nadzieję, że będzie to możliwe. Patton Oswalt, jeden z najbardziej znanych geeków, jest głęboko przekonany, że „Niezniszczalny” powinien mieć swoją kontynuację. W wywiadzie dla Screen Junkies przyznaje, że zauważył na końcu filmu pewne wycinki wiadomości przypięte na ścianie, które sugerują, że gdzieś na świecie istnieją inni „niezniszczalni”. David powinien ich odnaleźć i stworzyć coś w stylu Ligi Sprawiedliwych. Wpadł również na pomysł, że trzecia część powinna się z kolei skupiać na postaci Elijah, który będzie formował swoją armię złoczyńców i będzie knuł plan zdobycia krwi Davida, aby samemu stać się nie pokonanym. Więcej jego wyjaśnień możecie zobaczyć w filmiku poniżej: