Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Samuel L. Jackson w solowym filmie Kapitan Marvel

Pojawiły się interesujące pogłoski dotyczące MCU, do którego ma powrócić Nick Fury, grany oczywiście przez Samuela L. Jacksona.

 

Aktor w Kinowym Uniwersum Marvela gości od 2008 roku, kiedy pojawił się w scenie po napisach pierwszej części „Iron Mana”. Od tej pory gościł również w sześciu innych komiksowych superprodukcjach: „Iron Man 2”, „Thor”, „Captain America: The First Avenger”, „The Avengers”, „Captain America: The Winter Soldier” oraz „Avengers: Age of Ultron”. Wiadomo, że Samuel L. Jackson pojawi się jako Nick Fury w „Avengers: Infinity War” i jego kontynuacji, czym wypełni swój kontrakt ze studiem, który opiewał na 9 filmów.

Jednak Marvel Studios bardzo chętnie przedłuży z nim umowę, a nowy kontrakt ma zostać podpisany już niebawem. Natomiast Christopher M. z Omega Underground informuje, że aktor pojawi się także w solowym filmie „Kapitan Marvel”! Podzielił się tą informacją na swoim Twitterze, podkreślając, że prace na planie filmu o roboczym tytule „Warbird” mają rozpocząć się 8 lutego 2018 roku.

Reżyserią widowiska zajmie się duet – Ryan Fleck i Anna Boden, który na swoim koncie ma takie produkcje jak „Urodzeni zwycięzcy”, „Sugar”, „Całkiem zabawna historia” i „Szkolny chwyt”. Nicole Perlman („Guardians of the Galaxy”) i Meg LeFauve („Inside Out”) odpowiadają za scenariusz filmu. Brie Larson, zdobywczyni Oskara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film „Pokój” (2015), wcieli się w Carol Danvers aka Captain Marvel.

Postać Carol Danvers po raz pierwszy pojawiła się w „Marvel Super-Heroes” z 1968 roku. Początkowo pracująca w siłach powietrznych, Danvers w wyniku wypadku nabywa niezwykłe moce i przybiera tożsamość Kapitan Marvel.

„Captain Marvel” ma mieć swoją premierę 8 marca 2019 roku.