Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Scarlett Johansson o Czarnej Wdowie: to nie jest origin story

Aktorka wcielająca się w MCU w postać Czarnej Wdowy zdradziła w jednym z ostatnich wywiadów kilka szczegółów na temat nadchodzącego solowego filmu tej superbohaterki. Johansson przyznała, że zrezygnowałaby z kilku scenariuszy widowiska.

Do tej pory nie poznaliśmy zbyt wiele szczegółów na temat widowiska, które ma zagościć w kinach już w przyszłym roku. Teraz więcej do powiedzenia w tej kwestii miała Scarlett Johansson.

UWAGA, możliwy spoiler do “Avengers: Endgame”!

W związku z losem, jaki spotkał Czarną Wdowę w ostatniej części “Avengers” (oddała życie w zamian za Kamień Duszy), wielu fanów zastanawiało się w którym momencie czasowym został osadzony jej solowy film. Akcja “Czarnej Wdowy” będzie toczyć się przed wydarzeniami z “Endgame”, jednak nie zobaczymy tutaj typowego origin story.

Scarlett Johansson w ostatnim wywiadzie rozwiała wątpliwości. Przedstawienie genezy agentki Natasha Romanoff nigdy nie było brane pod uwagę:

Nie chciałam by film był genezą czy zwykłą historią szpiegowską. To by było zbyt powierzchowne. Naszym celem było sprawienie, żeby film wpasował się w to, dokąd dotarłam razem ze swoją bohaterką. Spędziłam wiele czasu odkrywając Czarną Wdowę, czułam, że jeśli nie znajdziemy w tym filmie czegoś głębszego, to nie ma po co go nagrywać. Jestem zadowolona, bo wykonałam swoje zadanie w “Końcu gry” i nie miałabym nic przeciwko, gdyby tak zostało. Musieliśmy więc znaleźć coś, co spowoduje, że film nie będzie tylko odcinaniem kuponów.

– podkreśliła aktorka.

Widowisko “Czarna Wdowa” zapełni lukę w historii Natashy i przedstawi wydarzenia z jej życia rozgrywające się między “Wojną bohaterów” i “Wojną bez granic”. Czarna Wdowa nie podpisała Protokołu z Sokovii i jest zmuszona do ucieczki. Zwraca się o pomoc do dawnych znajomych, a dodatkowo na jej drodze pojawia się złoczyńca Taskmaster.

Premiera 1 maja 2020 roku.