Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Scenariusz piątej odsłony Shreka ukończony

Eddie Murphy poinformował o tym fakcie podczas jednego z ostatnich wywiadów. Czy możemy oczekiwać powrotu aktora do postaci Osła, przyjaciela Shreka?

Pierwsze informacje o planach powrotu „Shreka” pojawiły się w lipcu. Studio Universal postanowiło wskrzesić produkcję, w skutek czego nowy „Shrek” ma pojawić się w 2019 lub 2020 roku, jak zdradził Murphy:

Minęło już sporo czasu, przerwa wydaje się być wystarczająca. Odnośnie 5 części Shreka, jego produkcją zajmie się Jeffrey Katzenberg, który zdradził mi, że premiera jest planowana na 2019 lub najpóźniej 2020 rok. Widziałem już scenariusz, skrypt wygląda naprawdę dobrze. – powiedział aktor w rozmowie z portalem Cinema Blend.

Pierwszy film z serii “Shrek” pojawił się w 2001 roku i przez następne 10 lat doczekał się trzech sequeli i spin-offu. Pierwsze filmy przyniosły wytwórni DreamWorks olbrzymie zyski i okazały się gigantycznym sukcesem. Co do piątego filmu, nie są znane jeszcze żadne szczegóły fabularne. Nie wiemy czy wytwórnia ma w planach sequel, czy remake, a może w głowach twórców pojawił się zupełnie inny pomysł. Jeśli Eddie Murphy powróci w produkcji, możemy oczekiwać, że również pozostałe gwiazdy powtórzą swoje role: Mike Meyers (Shrek), Cameron Diaz (Fiona) i Antonio Banderas (Kot w butach).

Czekacie na nowego Shreka?