Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Scenariusz The Batman został odrzucony!

Niestety mamy kolejne złe wieści dla fanów Mrocznego Rycerza. Scenariusz zapowiadanego przez DC i Warner Bros filmu „The Batman” trafił do kosza i zostanie napisany od nowa.

Informacjami podzielił się serwis Slash Film, powołując się na swoje źródła. Wygląda na to, że wytwórnia Warner Bros nie ma pomysłu na wykorzystanie nabytych praw do komiksów DC lub tak bardzo skupia się na projekcie, że pragnie doprowadzić go do perfekcji, by nie rozczarować fanów kolejny raz.

Ostatnie wieści dotyczące skryptu produkcji, nie wróżyły nic dobrego. Teraz bardzo prawdopodobne jest, że scenariusz stworzony przez Bena Afflecka, Chrisa Terrio i Geoffa Johnsa z DC Comics, wylądował w koszu. W związku z tym również ekranowe starcie Batmana (Ben Affleck) z Deathstrokiem (Joe Manganiello) może nie dojść do skutku.

Dziennikarz portalu Variety, Justin Kroll, twittował, że reżyser – Matt Reeves, do końca czerwca ma zamiar poświęcić się tylko i wyłącznie „Wojnie o planetę małp”, więc prace nad „The Batman” z pewnością nie wystartują wcześniej niż w 2018 roku. Na chwilę obecną w obsadzie „The Batman” znajdują się Ben Affleck (Batman), Jeremy Irons (Alfred), Joe Manganiello (Deathstroke) oraz J.K. Simmons (Komisarz Gordon).

batek tw

Problemy z filmem rozpoczęły się w momencie, gdy Ben Affleck ustąpił z funkcji reżysera projektu i od tej pory film nie może wrócić na właściwe tory, a sam Affleck rozważa rezygnację z roli Batmana. Premiera początkowo określona na przyszły rok, oddala się coraz bardziej. Przybliżony termin premiery to druga połowa 2019 roku, pod warunkiem, że prace na planie ruszą na początku przyszłego roku.