Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Scenariusze kontynuacji Mad Max: Na drodze gniewu ukończone!

W 2015 roku „Mad Max: Fury Road” był zdecydowanie jednym z tych filmów, które podbiły serca widzów, a tym samym sporo zarobiły i odniosły ogromny sukces. Fani od tamtej pory wypytują o sequel, a okazuje się, że być może będą nawet dwa! Reżyser George Miller wspominał już o potencjalnych planach niejednokrotnie, teraz wyszło na jaw, że wraz z Nico Lathourisem ukończyli prace nad dwoma sequelami. Jeden z nich nosi tytuł „Mad Max: The Wasteland”.

Zgłębiliśmy dokładnie podteksty, historie wszystkich bohaterów, ten świat i nawet bez specjalnego zastanawiania się nad tym, od razu napisaliśmy dwa kolejne scenariusze stanowiące część tej biblijnej historii. Gdzieś tam, jeżeli gwiazdy pozwolą, powstaną dwa filmy. Film taki jak „Fury Road” jest opowiedziany w bardzo dzikim stylu, więc leżąca tam logika musiała być dosyć surowa, bo inaczej film byłby chaotyczny. Dlatego jedną z zalet tak wielu opóźnień było to, że spędziliśmy sporo czasu na powrocie do tych historii. – wyjaśnia reżyser.

Miller jednak nie raz mówił o tym, że zanim powróci do Valhalli, to chciałby stworzyć film mniejszego kalibru, aby odświeżyć umysł. Potem ma nadzieję powrócić do sequeli „Mad Maxa”. Oto co ma do powiedzenia na temat historii Comy, ikonicznego gitarzysty z filmu:

Wiem, kim była jego matka. Wiem, jak to było być ocalałym człowiekiem, który na ślepo przetrwał apokalipsę. Znam jego historię bardzo dobrze! Jeżeli mielibyśmy zrobić kolejny film, to Doof Warrior na pewno tam będzie! – dodaje Miller.

Czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje!