Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Scenarzysta Sinister zajmie się produkcją Doctor Strange

Zdjęcia do produkcji „Doctor Strange” wystartowały kilka tygodni temu. Reżyseruje Scott Derrickson, a w głównej roli zobaczymy Benedicta Cumberbatcha. Sporą część ekipy poznaliśmy w zeszłym miesiącu, jednak dziś na miejsce wpadł kolejny fragment układanki.

Potwierdzono, że scenarzysta filmu „Sinister” – C. Robert Cargill zajął się produkcją wraz z Derricksonem.

Cargill zamieścił na Facebooku wpis o następującej treści:

To już nie jest tajemnica – dla tych z was, którzy jeszcze nie wiedzą co robiłem przez ostatni rok: Pracowałem nad „Doctorem Strange” dla Marvela. Nie mógłbym chyba być szczęśliwszy czy bardziej dumny – cała ekipa to wspaniali ludzi i świetnie się bawiłem.

Za reżyserię widowiska odpowiada Scott Derrickson („Egzorcyzmy Emily Rose”, „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”, „Sinister”). Scenariusz do filmu napisał Jon Spaihts wspólnie z Thomasem Deanem Donnellym i Joshuą Oppenheimerem, a premierę zapowiedziano na 4 listopada przyszłego roku.

Jest to historia oparta na komiksach Marvela i dotyczy neurochirurga, doktora Stephena Strange, który po tragicznym wypadku samochodowym odkrywa ukryty świat magii i innych wymiarów.

W roli głównej zobaczymy Benedicta Cumberbatcha („Sherlock”, „Gra tajemnic”, „Zniewolony. 12 Years a Slave”). Chiwetel Ejiofor wcieli się w przeciwnika Strange’a, Barona Mordo, który podobnie jak główny bohater pobiera nauki u Przedwiecznego (w tej roli zobaczymy Tildę Swinton). W obsadzie znaleźli się także Mad Mikkelsen, Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Scott Adkins, i Amy Landecker.