Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Scooby-Doo jednak zawita do polskich kin

W przyszłym miesiącu premiera pierwszej kinowej animacji nowych przygodach „Scooby-Doo” („Scoob!”). Film na rodzimym rynku (USA) miał premierę na VOD, jednak w Polsce trafi na wielki ekran.

Wytwórnia Warner Bros. zapowiedziała, że „Scooby-Doo” zadebiutuje w naszych kinach 21 sierpnia 2020 roku. Poniżej prezentujemy oficjalny opis i zwiastun animacji:

W pierwszej kinowej animacji ze Scooby-Doo w roli głównej poznamy nowe wątki, dotyczące pochodzenia uroczego psiaka. Zobaczymy też najbardziej zawiłe śledztwo w historii Tajemniczej Spółki. “Scooby-Doo!” pokazuje początki wieloletniej przyjaźni Scooby’ego i Kudłatego. Dowiemy się, jak wspólnie z Fredem, Velmą i Daphne założyli oni słynną Tajemniczą Spółkę. Teraz, po setkach śledztw i przygód, Scooby i jego gang stają w obliczu największego i najtrudniejszego wyzwania. Ktoś chce uwolnić psa z zaświatów, Cerbera. Młodzi detektywi starają się powstrzymać globalną “apsokalipsę”. Jednocześnie odkrywają sekrety z przeszłości Scooby’ego i poznają jego przeznaczenie – wspanialsze, niż ktokolwiek sobie wyobrażał.

Reżyserią animacji zajął się Tony Cervone na podstawie scenariusza autorstwa Kelly Fremon Craig i Adama Sztykiela. W oryginalnej obsadzie głosowej znaleźli się m.in. Will Forte (Kudłaty Rogers), Mark Wahlberg (Blue Falcon), Jason Isaacs (Dick Dastardly), Gina Rodriguez (Velma Dinkley), Amanda Seyfried (Daphne Blake) oraz Zac Efron (Fred Jones).