Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

SDCC 2019: Marvel ujawnia swoje plany na 4 fazę MCU!

Proszę Państwa, cóż to był za panel! Marvel na Comic Conie w San Diego odkrył karty i przedstawił oficjalnie plany na 4. Fazę MCU. Znamy tytuły oraz daty premier!

Oto lista filmów i seriali, jakie będą składać się na 4. fazę Kinowego Uniwersum Marvela. O każdym z tytułów zdradzono też pierwsze szczegóły, zapraszamy do czytania:

„Black Widow” wejdzie do kin 1 maja 2020 roku.
W obsadzie: Scarlett Johansson, David Harbour, Rachel Weisz, Florence Pugh, Reżyser: Cate Shortland.

Serial „The Falcon and the Winter Soldier” zadebiutuje na Disney+ 1 maja 2020 roku. W obsadzie: Anthony Mackie, Sebastian Stan oraz Daniel Brühl.

„The Eternals” pojawią się w kinach 6 listopada 2020 roku. W obsadzie: Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Lia McHugh i Don Lee. Reżyser: Chloé Zhao.

„Shang – Chi and the Legend of the Ten Rings” zadebiutuje na wielkim ekranie 12 lutego 2021 roku. W obsadzie: Simu Liu, Tony Leung. Reżyser: Destin Daniel Cretton.

Na seriale „Loki” (w obsadzie Tom Hiddleston; serial nawiąże do „Endgame”) oraz „Wanda & Vision” (w obsadzie: Elizabeth Olsen, Paul Bettany i Teyonah Parris) przyjdzie nam poczekać do wiosny 2021 roku.

Sequel „Doktora Strange’a” zadebiutuje w kinach 7 maja 2021 roku pt. „Doctor Strange In the Multiverse of Madness”. W obsadzie: Benedict Cumberbatch i Elizabeth Olsen! Na reżyserskim stołku ponownie Scott Derrickson.

Latem 2021 roku na Disney+ pojawi się też serial animowany pt. „What if…?”, w którym poznamy alternatywne historie bohaterów!

Własny serial dostał również Clint Barton – „Hawkeye” pojawi się na Disney+ jesienią 2021 roku. Do roli powraca Jeremy Renner, a na ekranie ma pojawić się też postać Kate Bishop.

AKTUALIZACJA! Jeremy Renner podzielił się teaserem serialu prosto z Comic Conu:

Czwarta część przygód Thora wejdzie do kin 5 listopada 2021 roku i będzie nosić tytuł „Thor Love and Thunder”. Główną bohaterką będzie Jane Foster jako…Lady Thor! W obsadzie Chris Hemsworth, Tessa Thompson i Natalie Portman.

Kevin Feige ogłosił nowego „Blade’a” (w tej roli Mahershala Ali z „Luke’a Cage’a) oraz nową… „Fantastyczną Czwórkę”! Twórca zapowiedział, że również Mutanci będą (kiedyś) częścią MCU.

A tak wg genialnej fan-grafiki od BossLogic może się prezentować Mahershala Ali jako Blade:

W planach Marvela znalazły się też kontynuacje „Czarnej Pantery” i „Kapitan Marvel”, w rozpisce premier nadal znajduje się też 3. część „Strażników Galaktyki”. Niestety, nie podano dokładnych dat i nie wiadomo czy te produkcje wejdą w skład 4 fazy MCU.

Na którą z tych produkcji czekacie z największą niecierpliwością?