Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sequel Atomic Blonde pojawi się dzięki Netflix!

Gwiazda „Atomic Blonde” – Charlize Theron, ujawniła w jednym z ostatnich wywiadów, że sequel tej produkcji powstanie na zlecenie platformy Netflix.

– Wzięliśmy „Atomic Blonde 2” do nich i Scott Stuber [szef produkcji filmowej Netflixa] okazał duże zainteresowanie naszym projektem. Dużo rozmawialiśmy o nim i teraz trwają prace nad scenariuszem filmu.

– zapowiedziała aktorka. Czy Theron zdradziła o czym będzie kontynuacja tego szpiegowskiego filmu akcji?

– Moja postać została stworzona w ten sposób, by nie ujawniać zbyt wiele o sobie. Uważam, że w jej historii tkwi duży potencjał. Pierwszy film zawiesił poprzeczkę dość wysoko, ale to nas tylko bardziej mobilizuje i ekscytuje.

– jak enigmatycznie powiedziała Theron.

Reżyserią jedynki zajął się David Leitch, a scenariusz przygotował Kurt Johnstad. Nie wiadomo czy filmowcy powrócą przy okazji sequela. Oficjalny opis i zwiastun „Atomic Blonde”, która w kinach gościła w 2017 roku:

Berlin, rok 1989, niedługo przed upadkiem Muru Berlińskiego i wprowadzeniem w życie nowego układu sił pomiędzy światowymi supermocarstwami. Jeśli przyjąć, że dla szpiega „normalką” jest życie wśród ludzi, którym ufać nie sposób, normalne funkcjonowanie w najzimniejszym z miast Zimnej Wojny jest rzeczą praktycznie niewykonalną. Lorraine Broughton, twarda jak stal i uwodzicielska niczym wąż, agentka brytyjskiego wywiadu MI6, zostaje wysłana do Niemiec, żeby unicestwić siatkę szpiegowską, która doprowadziła z niewiadomych powodów do śmierci tajnego alianckiego agenta.