Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sequel Independence Day z oficjalnym tytułem, pierwsze zdjęcia z planu i teaser!

Roland Emmerich, reżyser projektu, podał dziś oficjalny tytuł sequela Dnia Niepodległości. Film trafi do kin za rok, 24 czerwca 2016 roku i będzie nosić tytuł Independence Day Resurgence.

Jednakże to nie koniec wiadomości i niespodzianek związanych z tą produkcją. Roland Emmerich zaprezentował również logo i jeden z pojazdów (o nazwie Moon Tug), które pojawią się w filmie.

Zdjęcia do „Independence Day Resurgence” kręcone są obecnie w Nowym Meksyku i tam też odbyła się konferencja ekipy filmowej z dziennikarzami. Reżyser przedstawił na niej m.in. nowy statek – Moon Tug, który na ekranie zobaczymy w akcji już za rok.

Roland Emmerich („Gwiezdne wrota”, „Uniwersalny żołnierz”, „Pojutrze”, „Patriota”), twórca oryginału jest reżyserem widowiska i współautorem scenariusza. Współtworzył go wraz z Deanem Devlinem, Jamesem Vanderbiltem, Jamesem A. Woodsem oraz Nicolasem Wrightem.

W obsadzie ponownie pojawią się gwiazdy z pierwszej części: Bill Pullman, Jeff Goldblum, Vivika A. Fox, Judd Hirsch oraz Brent Spiner. W nowej części obsady zobaczymy m.in. Liama Hemsworth’a gwiazdę „Igrzysk śmierci”, Jessiego Usher’a („Gdy stawka jest wysoka”), Charlotte Gainsbourg („Melancholia”, „Antychrst”), Travisa Tope’a („Uwiązani”, „Divine Souls”), Joey King („Fargo”, „Gdybym tylko tu był”), Maikę Monroe („Coś za mną chodzi”, „Gość”) oraz Selę Ward („Patrol”, „Dirty Dancing 2”, „Ojczym”). W sequelu nie zagra jednak Will Smith.

Na poniższych zdjęciach możemy zobaczyć Liama Hemsworth’a na tle Moon Tuga i sam statek w całej okazałości.

Premiera widowiska w USA zaplanowana jest na 24 czerwca 2016 roku, niemal dokładnie 20 lat po pierwszej części.

niepo1

niepo2