Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sequel Mulan już w planach Disneya?

Choć premiera aktorskiej odsłony „Mulan” została przesunięta na lipiec, to Disney wydaje się być pewny sukcesu filmu. Podobno już teraz wytwórnia przymierza się do realizacji „Mulan 2”.

Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że Disney już podpisał z częścią zespołu odpowiedzialnego za „Mulan” nowe kontrakty. Kto zostanie w obsadzie „Mulan 2”? Niestety, na to pytanie nie sposób odpowiedzieć, bo nadchodzący film dość mocno odbiega od animowanego pierwowzoru. Wiadomo, że w filmie zabraknie smoka Muszu i musicalowych wstawek, bo Disney zdecydował się skupić bardziej na realistycznych, historycznych aspektach.

Reżyserią „Mulan” zajęła się Nicki Caro, a w rolach głównych wystąpią m.in. Jet Li (cesarz Chin), Liu Yifei (Mulan), Donnie Yen (Tung), Jason Scott Lee (Bori Khan), Gong Li (Xian Liang) oraz Yoson An (Chen Honghui).

Oficjalny opis „Mulan”:

Mulan opowiada historię nieustraszonej młodej dziewczyny, która w męskim przebraniu wyrusza do walki w obronie swojego kraju. Będąc nieodrodną córką wielkiego wojownika, Hua Mulan jest szybka, nieustraszona i zdeterminowana. Kiedy cesarz nakazuje, aby jeden mężczyzna z każdej rodziny służył w jego armii, Mulan zajmuje miejsce swojego chorego ojca. Jako Hua Jun staje się jednym z największych chińskich wojowników.

Film wejdzie do kin 24 lipca 2020 roku. Scenariusz filmu napisali Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizabeth Martin i Amanda Silver.