Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sequel Obcego od Bomkampa nie powstanie

 

Chcielibyście ponownie zobaczyć na ekranie Ripley, Newt i Hicksa? Cóż, prawdopodobnie do tego nie dojdzie… Nie tylko dlatego, że Newt i Hicks musieliby powrócić zza światów, jednak film po prostu raczej nigdy nie powstanie. Neill Bomkamp miał zamiar stworzyć ewentualny sequel „Obcego”, w którym Ripley doczekałaby się odpowiedniego końca swojej historii… jednakże raczej do tego nie dojdzie.

Jeden z fanów zapytał na Twitterze, jakie są w ogóle szanse na ten projekt. Bomkamp odpowiedział, że małe. Jednakże już w maju zobaczymy „Alien: Covenant”, którego reżyserem jest Ridley Scott. Ma on również kolejne plany dotyczące ewentualnych sequeli „Prometeusza”.

Michel Biehn, aktor wcielający się w rolę Hicksa, ujawnił, że w filmie „Alien 5” miałby pokazać dorosłą Newt, co „podtrzymałoby franczyzę, a studio robiłoby pieniądze, bo to zawsze główny motyw: kasa”. Jednakże jak dobrze pamiętamy, Newt i Hicks zginęli na początku trzeciej części. Nie do końca spodobało się to jednak Jamesowi Cameronowi.

Moimi faworytami są pierwsze dwa filmy, więc chciałbym zrobić film powiązany z „Alien” i „Aliens”. To mój cel. Nie zamierzam cofać wydarzeń z „Alien 3” czy „Alien: Resurrection”, chcę tylko powiązania z „Alien 1” i „Alien 2”.– wyjaśnia Cameron.