Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sequel Split będzie miał większy budżet

Sequel filmu „Split” pt. „Glass” od M. Night Shyamalana nie będzie ograniczony tak niewielkim budżetem, jak jego prekursor. Wytwórnia Blumhouse włożyła w pierwszy film jedynie 9 milionów dolarów, a produkcja przyniosła dochód 275 milionów.

Jeden z producentów filmu „Glass” Jason Blum powiedział, że film będzie dysponował znacznie większym budżetem:

Budżet będzie bardziej tradycyjny, chociaż jak na standardy Hollywood wciąż niewielki – nie będzie to jednak 5 milionów.

Produkcja „Glass” może rozpocząć się pod koniec tego roku, a „niewielki budżet, jak na standardy Hollywood” wciąż może oznaczać ok. 30-50 milionów dolarów, jednak zwiększenie go nie zaskakuje: kombinacja filmów „Split” i „Niezniszczalny” to prawdziwa gratka dla fanów obu produkcji.

Na sumę z pewnością składają się także gaże aktorów: Bruce Willis ostatnio życzy sobie milion dolarów za dzień zdjęciowy, podczas gdy Samuel L. Jackson ceni się na 7 milionów dolarów za parę godzin spędzonych na planie (tak było w przypadku kilku filmów Marvela).

W zeszłym miesiącu M. Night Shyamalan zapowiedział projekt poprzez swojego Twittera:

Skończyłem nowy scenariusz. Zajęło mi to 17 lat, ale w końcu mogę odpowiedzieć na dręczące wiele osób pytanie “czy zrobisz ten **** sequel Niezniszczalnego, czy nie?!”. Mój nowy film to sequel „Niezniszczalnego” ORAZ „Split”. Od dawna marzyłem, by połączyć obie produkcje w jednym sequelu. W filmie powrócą: Bruce Willis jako David Dunn, Samuel L. Jackson jako Elijah Price/Mr. Glass, James McAvoy jako Kevin Wendell Crumb, Patricia, Dennis, Hedwig, Barry, Jade, Orwell, The Beast, Heinrich, Norma, Pol-And the prodigy, Anya Taylor Joy jako Casey Cooke. Ponownie połączymy siły z Jasonem Blumem i Universal Pictures – dla tego szalonego thrillera opartego na komiksie. Film ten otrzymał tytuł „Glass” i ukaże się 18 stycznia 2019 na całym świecie.