Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Seria Transformers z datami premier

Jesteście fanami Transformers? W takim razie mamy dla was dobre wieści. Paramount Pictures ustaliło daty premier kolejnych filmów z serii.

Oto daty debiutów kolejnych części:

„Transformers 5” – 23 czerwca 2017
„Transformers 6” – 8 czerwca 2018
„Transformers 7” – 28 czerwca 2019

To oznacza, że piąta część będzie konkurować z „Wonder Woman” od Warner Bros. a część szósta z „Godzilla 2”. Wiadomo również, że reżyserią piątej części zajmie się Michael Bay, co do dwóch pozostałych, to nie ma jeszcze żadnych ustaleń w tym temacie.

Mimo że robocze tytuły wskazują na to, że każdy z filmów będzie bezpośrednim sequelem, okazuje się, że nie do końca. Jeden z nich ma być spin-offem dotyczącym historii Bumblebee (to ten żółty ;)).

Tom Warner, szef serii Transformers w Hasbro, wygadał się podczas jednej z telekonferencji udzielonej dla Toy Fair:

Tego lata ściśle współpracowaliśmy z utalentowaną grupą scenarzystów będących na liście A, aby nakreślić przyszłość kinowego uniwersum Transformersów, i podobnie jak Brian wcześniej już ogłosił, rzeczy ruszą pełną parą w 2017 roku, rozpoczynając od premiery „Transformers 5” w czerwcu. Pracujemy również nad spin-offem skupiającym się na Bumblebee na rok 2018 oraz nad następną częścią na rok 2019. – zdradził Warner.

Wynika z tego, że „Transformers 6” wcale nie będzie kolejną częścią serii, a solowym filmem o Bumblebee. Będzie to pierwsze takie rozszerzenie uniwersum Transformersów. Spekulacje na temat spin-offu rozpoczęły się już zeszłego lata, gdy dyrektor generalny Hasbro, Brian Goldner, zasugerował: Moglibyśmy zobaczyć historie o Bumblebee i innych bohaterach.

Cieszycie się z takiego rozwiązania?