Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Serialowy świat Marvela razem z filmowym?

Mimo że wszystkie produkcje Marvela – zarówno te kinowe jak i telewizyjne – dzieją się dokładnie w tym samym uniwersum, to relacje między nimi są raczej jednostronne. Wydarzenia dużego ekranu wyłaniają się chwilami w tle małego ekranu, czasami dochodzi do pojawienia się poszczególnych bohaterów. Do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć postaci telewizyjnych w z Avengersami czy innymi bohaterami kinowymi, ale w przyszłości może się to zmienić.

Kevin Feige widzi, że programy telewizyjne stały się bardziej popularne, stąd jego wypowiedź:

„W miarę jak te programy się pokazują, stają się częścią kultury, myślę, że to, co dzieje się w filmach, jest narzędziami w przyborniku niektórych programów. I podobnie sprawia ma się z tymi programami, które stanowią narzędzia w filmach. Myślę, że w pewnym momencie to się stanie.”

W marcu szef telewizji Marvela, Jeph Loeb, powiedział, że zanim dojdzie do takiego spotkania, widzowie muszą się bliżej zaznajomić z postaciami, które mogą ujrzeć na stacjach ABC czy Netflix. Wkrótce wyszło na jaw, że Marvel planuje wprowadzić do filmu „Avengers: Infinity War Part II” postacie takie jak Daredevil czy Jessica Jones.

Jeżeli macie w takim razie ochotę jeszcze bliżej zaznajomić się bohaterami telewizyjnymi, to 29 września rozpoczyna się trzeci sezon „Agents of S.H.I.E.L.D.” na ABC, a w 2016 drugi sezon „Daredevila” na Netflix.