Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sezon drugi Gry o tron 2 kwietnia w Polsce

Oficjalnie ogłoszono, zgodnie z oczekiwaniami, że polska premiera drugiego sezonu „Gry o tron” odbędzie się na kanale HBO 2 kwietnia, dzień po premierze amerykańskiej!

Wyprodukowany przez HBO serial „Gra o tron” powstał na podstawie bestsellerowej sagi fantasy George’a R.R. Martina Pieśni lodu i ognia. Nagrodzony Emmy serial pokazuje walkę o władzę w potężnym i szarpanym konfliktami królestwie. Drugi sezon serialu składa się z dziesięciu odcinków.

W serialu pojawią się ponownie nagrodzony Emmy i Złotym Globem za rolę w Grze o tron Peter Dinklage jako Tyrion Lannister, Lena Headey jako Cersei Lannister, Nicolaj Coster-Waldau jako Jaime Lannister, Jack Gleeson jako Joffrey Baratheon, Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen, Michelle Fairlay jako Catelyn Stark oraz Kit Harrington jako Jon Snow. Producentami wykonawczymi  scenarzystami serialu są David Benioff i D.B. Weiss.

Amerykańska premiera drugiego sezonu serialu „Gra o tron” odbędzie się 1 kwietnia, natomiast polska już następnego dnia – w poniedziałek, 2 kwietnia o godz. 22.00 w HBO. Drugi sezon będzie można również oglądać od 2 kwietnia w HBO GO i HBO OD.

Przed premierą drugiego sezonu HBO przypomni cały pierwszy sezon Gry o tron w HBO2 w ramach dwudniowego maratonu, który został zaplanowany na 31 marca i 1 kwietnia. W tych dniach od godz. 22.00 widzowie będą mogli oglądać po pięć kolejnych odcinków serialu. Aktualnie pierwszy sezon Gry o tron można oglądać w HBO GO.

9 marca w Polsce odbędzie się premiera DVD i Blu-ray pierwszego sezonu.

 

 

{youtube}rOzXsqoJhtE{/youtube}