Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni | Kilka nowych plakatów… i Wong!

Marvel Studios cieszy się sukcesem swego nowego widowiska „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. Na swoim twitterowym profilu udostępniło ponadto nowe plakaty filmu, a na jednym z nich dostrzec można Wonga.

„Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” przedstawi historię Shanga-Chi (Simu Liu), który w młodości był szkolony na zabójcę w organizacji terrorystycznej swojego ojca, Wenwu (Tony Leung), zwanej Dziesięć Pierścieni. Mężczyzna postanowił jednak odejść z jej szeregów i spróbować normalnego życia w San Francisco. Niestety, po latach przeszłość upomniała się o Shang-Chi, który ponownie został wciągnięty w sieć Dziesięciu Pierścieni…

Sceny do filmu były kręcone w Australii i USA (San Francisco). W obsadzie obok Simu Liu pojawią się też Awkwafina jako przyjaciółka głównego bohatera – Katy, Michelle Yeoh jako Jiang Nan, a także Fala Chen, Meng’er Zhang, Florian Munteanu i Ronny Chieng. Za kamerą stanął Destin Daniel Cretton („Tylko sprawiedliwość”), a scenariusz opracował Dave Callaham.

Premiera filmu miała miejsce 3 września 2021 roku.


Źródło: Marvel Studios (Twitter)