Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Shazam! w międzynarodowym zwiastunie

Warner Bros. udostępniło dłuższe fragmenty filmu „Shazam!”, na których widać drogę prób zmierzenia się z nowymi umiejętnościami przez tytułowego bohatera.

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo — SHAZAM. Wówczas ten cwany nastolatek zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Levi), a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dra Thaddeusa Sivanę (Strong).

Reżyserią obrazu zajął się David F. Sandberg („Kiedy gasną światła”, „Annabelle: Narodziny zła”), scenariusz napisali Henry Gayden („Ziemia wzywa Echo”) i Darren Lemke („Jack: Pogromca olbrzymów”, „Gęsia skórka”), a muzykę do filmu skomponował Benjamin Wallfisch („Hellboy”, „Blade Runner 2049”, „To”).

Światowa premiera przewidziana jest na 3 kwietnia, zaś polska nastąpi po dwóch dniach.