Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sherlock Holmes 3: zatrudniono scenarzystów produkcji

Robert Downey Jr. być może jest trochę zmęczony przygotowaniami do bitwy z Thanosem w “Avengers: Infinity War”, ale jak widać wciąż ma wystarczająco dużo siły, by powrócić jako Sherlock Holmes (już po raz trzeci!). Produkcja poczyniła duży krok naprzód, ponieważ studio właśnie zatrudniło aż pięciu scenarzystów – najwyraźniej sprawa jest poważna, bo sequelem ma zająć się kilka znanych nazwisk.

W skład ekipy scenarzystów wejdą: Nicole Perlman („Strażnicy Galaktyki”), Justin Malen („Baywatch”), Gary Whitta („Rogue One: A Star Wars Story”), Geneva Dworet-Robertson („Tomb Raider”) i Kieran Fitzgerald („Snowden”).

Pierwszy “Sherlock Holmes” pojawił się w 2009 roku i zarobił 524 miliony dolarów na całym świecie. Sequel poradził sobie nawet lepiej, zarabiając 545 milionów dolarów.

Wcześniej w tym roku pojawiły się informacje, że Robert Downey Jr. wciąż jest zaangażowany w projekt, a zdjęcia do filmu będą mogły rozpocząć się już pod koniec tego roku – na tę chwilę wydaje się to dość nieprawdopodobne. Oto, co ostatnio w tej sprawie miał do powiedzenia aktor:

W tej chwili właściwie rozmawiamy i możemy zająć się pewnymi wstępnymi rzeczami. Jeżeli byłoby możliwe nakręcenie filmu przez Skype’a, zrobilibyśmy go w tydzień. Zajmuję się teraz Sherlockiem, i raczej do końca roku na nim poprzestanę. Jestem zmęczony, ale bardzo podekscytowany oboma filmami.