Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sherlock Holmes: Gra Cieni – drugi zwiastun

Ginie austriacki następca tronu. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo. Sherlock Holmes nie jest człowiekiem, który wierzy w przypadki i uważa, że było to starannie zaplanowane morderstwo, które jest częścią większej intrygi.  Ślad prowadzi do tajemnego klubu dla dżentelmenów, gdzie Holmes i jego brat Mycroft żegnają kawalerski stan Watsona. To tam Sherlock spotyka Cygankę Sim, która wie więcej o śmierci następcy, niż powinna, co czyni ją celem kolejnego ataku. Holmes z trudem uratował jej życie, w zamian za co Sim godzi się, acz bez przekonania, współpracować z nim.

 

Śledztwo staje się coraz trudniejsze, prowadząc Holmesa, Watsona i Sim do Francji, Niemiec, a w końcu do Szwajcarii. Jednak Moriarty pozostaje zawsze o jeden krok przed nim snując swój plan śmierci i intrygi. Jeśli nie zostanie powstrzymany, zmieni losy Europy i całego świata raz na zawsze…

Fabuła filmu opiera się o opowiadanie Ostatnia zagadka, w którym to osobiście pojawia się główny przeciwnik Holmesa, Profesor Moriarty. Dla fanów prozy sir Artura Conana Doyle’a jest to na pewno wielki szok, gdyż w tym opowiadaniu autor uśmiercił postać Sherlocka. Niepogodzeni ze stratą fani wymusili na pisarzu ożywienie postaci.

W filmie raczej takiego zakończenia nie należy się spodziewać, gdyż pojawiają się plotki o możliwości powstania trzeciej części.

W filmie zagrają: Robert Downey Jr.(Holmes), Jude Law(Dr Watson), Rachel McAdams(Irene Adler), Noomi Rapace(Sim), Stephen Fry(Mycroft) i Jared Harris(Profesor Moriarty).
Reżyserii ponownie podjął się Guy Ritchie.

Światowa premiera filmu 15 grudnia tego roku. W Polsce – 5 stycznia 2012.

 

{youtube}td2Zjdjqhhs{/youtube}