Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Shia LaBeouf nie wystąpi w Indiana Jones 5

David Koepp, autor scenariusza do piątej części przygód Indiany Jonesa, potwierdził, że w filmie nie zobaczymy Mutta Williamsa (LaBeouf).

Scenarzysta w rozmowie z Entertainment Weekly potwierdził wcześniejsze pogłoski, jakie krążyły wśród fanów. W „Indiana Jones 5” nie pojawi się postać Mutta Williamsa, którego w „Królestwie Kryształowej Czaszki” sportretował Shia LaBeouf. Niestety, Koepp nie rozwinął wypowiedzi i nie wyjaśnił dlaczego w filmie zabraknie Mutta.

Jednak „Królestwo Kryształowej Czaszki” wywołało duże emocje wśród fanów i podzieliło widzów. Można więc śmiało założyć, że twórcy najnowszej części „Indiany Jonesa” pragną uniknąć jakichkolwiek nawiązań do produkcji.

Kolejnym powodem nieobecności LaBeoufa może być również fakt, że aktor po premierze „Królestwa Kryształowej Czaszki” pokłócił się z reżyserem, Stevenem Spielbergiem. Powodem było jawnie wyrażone niezadowolenie młodego aktora z efektu końcowego, jaki zobaczyliśmy wszyscy na ekranach kin. Wówczas LaBeouf skrytykował film i wspomniał, że również Harrison Ford nie był zadowolony z produkcji.

Jak na razie nie znana jest data rozpoczęcia zdjęć do „Indiana Jones 5”, ale premierę produkcji wstępnie zapowiedziano na lipiec 2020 roku.