Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Shrek 5 i Shadows pojawią się w 2019

Przez lata słyszeliśmy plotki o „Shreku 5”, a teraz przyszła pora na ich rozjaśnienie i nagłośnienie. Studio Universal postanowiło wskrzesić produkcję, w skutek czego nowy „Shrek” ma pojawić się w 2019. To nie wszystko: coś zaczęło się również dziać jeśli chodzi o „Shadows” – produkcję Edgara Wrighta i Davida Walliamsa. Universal postanowił wypuszczać rocznie dwa filmy stworzone przez DreamWorks Animation – począwszy od „Shreka” i „Shadows”, które ukażą się w 2019.

Pierwszy film z serii “Shrek” pojawił się w 2001 roku i przez następne 10 lat doczekał się trzech sequeli i spin-offu. Pierwsze filmy przyniosły wytwórni DreamWorks olbrzymie zyski i okazały się gigantycznym sukcesem. Co do piątego filmu, nie są znane jeszcze żadne szczegóły.

Jeśli chodzi o “Shadows”, to jest to przekształcony projekt “Me and My Shadow”. Akcja filmu skupia się na najbardziej znudzonym człowieku świata, którego sfrustrowany cień postanawia wnieść w jego życie nieco ekscytacji – oczywiście z potencjalnie niszczycielskimi rezultatami. Projekt utknął gdzieś w planach na ostatnich kilka lat, ale teraz może dostać nowe życie dzięki Wrightowi i Walliamsowi.