Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Shyamalan: sequel Niezniszczalnego odrębną historią?

M. Night Shyamalan ukończył szkic scenariusza kontynuacji przygód Davida Dunna – czyli „Niezniszczalnego”. Minęło już ponad 16 lat od premiery oryginalnego filmu i w świecie fanów kłębią się pytania: czy David Dunn (Bruce Willis) się zmienił? Czy wciąż jest mężem Audrey (Robin Wright)? Co stało się z ich synem, Josephem (Spencer Treat Clark)? Scenarzysta-reżyser nie zdradza zbyt wiele szczegółów dotyczących filmu, ale wspomniał co nieco o produkcji i postaci Elijaha (Samuel L. Jackson).

Elijah po prostu wierzył w swoje racje i mimo tego, że David nie był co do niego przekonany, sądził po prostu że to coś w rodzaju przeznaczenia. Podoba mi się stwierdzenie Elijaha, że komiksy bazują na rzeczywistości i są w pewien sposób prawdziwe, ale nie ma na to dowodów. Wszyscy mają go za niezrównoważoną postać w swoim świecie, ale potem nagle sytuacja się zmienia i pojawia się stwierdzenie “Boże, on miał rację”. – zdradza reżyser.

Shyamalan potwierdził, że Jackson chciałby ponownie wcielić się w swoją postać. Reżyser wspomniał także, że w jego wizji film ma być czymś więcej, niż tylko zwieńczeniem pierwszej produkcji:

Wszystko, co mogę powiedzieć: Jeżeli „Niezniszczalny” byłby o facecie, który jako jedyny przeżywa katastrofę pociągu, wszyscy umierają, a on nie ma ani jednego zadrapania – jakim cudem byłoby to możliwe? To ciekawa koncepcja, ale ten film potrzebuje swojego własnego pomysłu. To musi być coś więcej niż “Niezniszczalny: Finał”; coś, co wykreuje odrębny film. Będę najszczęśliwszy, kiedy film będzie się wyróżniał. – podkreśla twórca.

Shyamalan dodał także, że popełniony przez niego szkic jest do tej pory najdłuższym, co trochę go martwi, ale podobno pozytywnie wpływa to na to, że film będzie “epicki”. Wspomniał również, że film będzie opowiadał historię wielu postaci, ale większość z nich jest już nam znana.