Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Sigourney Weaver powróci w nowym Ghostbusters

W kwietniu zaczęły pojawiać się przesłanki, że Sigourney Weaver powróci do roli Dany Barrett w „Ghoustbusters” Jasona Reitmana, który ma wejść do kin w 2020 roku. Aktorka potwierdziła w wywiadzie dla Parade Magazine, że ponownie zmierzy się z zjawiskami nadprzyrodzonymi.

Weaver dała również sugestię, że w ekipie znajdzie się także stary skład, entuzjastycznie zdradzając, że „znowu będzie szalona praca z chłopakami!”. Na bazie między innymi tej wypowiedzi spodziewa się, że w obsadzie filmu powrócą Bill Murray, Ernie Hudson i Dan Aykroyd.

Zachodnie media zastanawiają się, w jakim charakterze stara ekipa  mogłaby znaleźć się w kontynuacji. Głównie wskazuje się to, że główni bohaterowie (Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace) będą połączeni z którymś z członków pogromców więzami krwi. W krótkim zwiastunie widać również skrytego gdzieś w stodole Ecto-1, budzącego kolejne pytanie, kto jest jego obecnym właścicielem? Być może nadal należy do postaci znanych z oryginalnych filmów.

Widzowie z pewnością uzyskają odpowiedzi w przyszłym roku, gdy w lipcu do kin trafi nowa część „Ghostbusters”.

Sigourney Weaver dotychczas uzyskała trzy nominacje do Oscarów – za „Obcy – decydujące starcie”, „Goryle we mgle” czy „Pracująca dziewczyna”, ale to właśnie „Pogromcy duchów” miały najbardziej znacząco wpłynąć na jej życie. W rozmowie z Parade przyznała, że – po przeczytaniu zabawnego, napisanego z pasją scenariusza – spodziewała się, że będzie to wielka produkcja. Cała franczyza jest jej niezwykle bliska, dlatego też zgodziła się wystąpić nawet w „Ghostbusters” z 2016 jako Rebecca Gorin.

Na razie aktorka była zajęta sequelami „Avatara”, mimo że jej postać zmarła pod koniec pierwszej części. Podobno w nadchodzącej drugiej odsłonie ma powrócić na ekran jako zupełnie nowa bohaterka.


Źródło: collider.com