Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Simba, Mufasa, Skaza i Zazu na nowych zdjęciach z Króla Lwa

Disney na łamach Entertaiment Weekly udostępnił galerię zdjęć z nadchodzącej produkcji live-action „Król lew”. Możemy się na nich przyjrzeć bliżej głównym bohaterom widowiska.

O filmie:

Historia Króla Lwa to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. Po 25 latach od premiery kultowej animacji Jon Favreau ponownie zabiera widzów na afrykańskie sawanny…

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

THE LION KING
Rafiki (voiced by John Kani)

THE LION KING
JD McCrary as Young Simba, Shahadi Wright Joseph as Young Nala

THE LION KING
Pride Rock

THE LION KING
Florence Kasumba, Eric André and Keegan-Michael Key as the hyenas, and Chiwetal Ejiofor as Scar

THE LION KING
Simba (voiced by JD McCrary), Timon (voiced by Billy Eichner) and Pumbaa (voiced by Seth Rogen)

W obsadzie głosowej produkcji znajdują się Donald Glover jako Simba, Billy Eichner jako Timon, Seth Rogen jako Pumba, John Oliver jako Zazu oraz James Earl Jones, który podobnie jak to miało miejsce w przypadku animacji, użyczy swojego głosu Mufasie. Obok nich w obsadzie pojawią się także gwiazda muzyki pop, Beyoncé Knowles-Carter, która użyczy głosu Nali, John Kani (Rafiki), Florence Kasumba (Shenzi), Eric André (Azizi) oraz Keegan-Michael Key (Kamari), Alfre Woodard (Sarabi), JD McCrary (młody Simba) i Shahadi Wright Joseph (młoda Nala).

Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, który stworzył również ścieżkę dźwiękową do animowanego pierwowzoru z 1994, za którą otrzymał Oscara.

Premiera filmu została zaplanowana na 19 lipca 2019 roku.

Źródło: Entertaiment Weekly